Sinoć su odigrane sve četiri utakmice prvog kola 1. SFL, i to reklo bi se, prema očekivanjima.

Derbi između FutureNet Maribora i Dobovec Pivovarne Kozel nije dao pobjednika, dok je Litija rutinski upisala gostujuću pobjedu. Piše Futsal magazin.

Definitivno utakmica koja je zaslužila najviše pažnje. Kako i ne bi, „snažna“ imena na obje strane parketa i ambicije koje gaje klubovi Mateja Gajsera i Kujtima Morine bili su poziv za gledatelje, kojih se ipak, usprkos svemu tome, u mariborskoj dvorani skupilo samo 150.

Od 13. minute poveo je domaćin jer je Robert Grbić pogodio mrežu iza svog vratara, ali dvije minute kasnije egal vraća Rok Mordej, još jedan novi igrač momčadi Kujtima Morine. Ipak, u prvoj minuti nastavka Ivan Matan, dosadašnji član Alumnusa, pogađa za 2:1, a konačni rezultat pogađa Kristijan Čujec u 33. minuti utakmice.