• Short title article: MUP HBŽ

U vremenskom razdoblju od 10.02.2025 do 17.02.2025. godine na području Hercegbosanske županije dogodile su se 22 prometne nesreće.

Na području odgovornosti PP Livno dogodila se jedna prometna nesreća s jednom ozlijeđenom osobom (LTO), na području odgovornosti PP Tomislavgrad dogodile su se dvije prometne nesreća s četiri ozlijeđene osobe (LTO) i na području odgovornosti PP Kupres dogodila se jedna prometna nesreća s jednom ozlijeđenom osobom (LTO).

Na području Hercegbosanske županije zabilježeno je 15 prometnih nesreća sa manjom materijalnom štetom i tri prometne nesreće s većom materijalnom štetom.

Na području odgovornosti PU Livno dogodile se 10 prometnih nesreća, na području odgovornosti PU Tomislavgrad dogodilo se 11 prometnih nesreća, dok se na području odgovornosti PU Drvar dogodila jedna prometna nesreća.

Iz oblasti kriminaliteta zabilježena su četiri događaja koji imaju obilježja kaznenog djela i to:

  • 1 KD "Prijevara",
  • 1 KD "Računalna prijevara",
  • 1 KD "Oštećenje tuđe stvari",
  • 1 KD "Laka tjelesna ozljeda"

Na području Hercegbosanske županije zabilježeno je pet prekršaja po javnom redu i miru:

  • dva prekršaja po čl. 7. Zakona o javnom redu i miru (Uznemiravanje),
  • jedan prekršaj po čl. 6. Zakona o javnom redu i miru (Naročito drsko ponašanje)
  • dva prekršaja po čl. 4. Zakona o javnom redu i miru (Svađa, vika, vrijeđanje, omalovažavanje i nepristojno ponašanje)

Prošli tjedan iz prometa je isključeno 24 vozača i 7 motornih vozila.

Navode iz MUP-a HB županije.

Pratite nas na društvenim mrežama Facebook, Instagram, Youtube, TikTok